سفارش تبلیغ
هاست ایران
هاست ایران
تاریخ : پنج شنبه 86/4/14 | 7:0 صبح | کاتب: سادات موسوی

بسم الله الرحمن الرحیم
تاریخچه چت به تاریخچه اینترنت برمیگرده، وقتی دو تا کامپیوتر تونستن باهم ارتباط نوشتاری برقرار کنن اولین قدم در راه چت برداشته شد .
وقتی کمی از راه اندازی وب سایتها گذشت، نرم افزارهایی ساخته شدن که به کاربران حاضر در وب سایتها امکان میداد به صورت نوشته باهم ارتباط برقرار کنن و در نهایت چت به صورت امروزی به وجود اومد.
چت از نظر کمیت سه نوعه:چت نوشتاری، چت صوتی، چت تصویری
وقتی اسم چت میاد اغلب چت نوشتاری به ذهن میاد، این نوع چت در کشورهایی که اینترنتش پهنای باندو سرعت کمی دارن رایجه. دو نوع چت دیگه که بوسیله صدا و تصویر انتقال اطلاعات انجام میشه در کشورما رواج کمتری داره.
کاربران رومهای یاهو
طبق آمارهای ارائه شده اغلب کاربران اتاقهای چت یاهو، جوونای ایرانی هستن که عمده هدفشون دوستیابی یا وقت گذرونیه!
همین آمارها نشون میده اونا پارسال هفت میلیارد تومان صرف هزینه چتشون کردن!
اما چقدر از چتهای انجام شده مفیدن؟
چت فی نفسه نه مفیده نه مضر، بلکه بستریه برای ایجاد ارتباطهایی که میتونه مفید یا مضر باشه.
بیشتر اشتباه ما ،در استفاده های غلطی که از چت یا نت میکنیم ،به خاطر اینه که اونو به دنیای حقیقی شبیه میدونیم و  تعمیم میدیم!
مثلا همین استفاده از چت برای دوست یابی راه قابل اطمینانی نیست چون شناخت آدما از طریق چت خیلی مشکله. شما اطلاعاتی از طرف مقابل داری که خودش بهت گفته. پس اینجا صداقته که مطرح میشه. یعنی اگه طرف مقابلت صادق باشه و در ضمن چیزی رو هم ازت مخفی نکنه ممکنه یه درصد شناختی پیدا بشه اما اگه دروغ باشه که....
ما سالهاست که داریم تو دنیای حقیقی زندگی میکنیم و وقتی هم وارد اینترنت میشیم فکر میکنیم گزینه ها و روشها مثل اونه.
تو دنیای مجازی اینترنت خیلی چیزا مجازیه حتی شخصیت آدما.
از حقیقت تا خیال !مثلا: پیر میتونه خودشو جوون جا بزنه و بر عکس.
بیسواد میتونه خودشو جای تحصیلکرده جا بزنه و برعکس.
زن میتونه خودشو جای مرد جا بزنه و برعکس.
فقیر خودشو جای پولدار جا بزنه و برعکس.
یکی از استفاده های مفید از چت ایجاد ارتباطهای علمیه
1- حداقلترین مثال درین زمینه که برای عموم مردم قابل طرحه، تبادل اطلاعات علمی، فرهنگی و هنری بین افراد یک جامعه وحتی دونوع جامعه مختلفه.
2- یکی از استفاده های پیشرفته، ویزیت و معاینه بیماران توسط پزشک از راه دوره. درین ارتباط که اغلب از چت صوتی و تصویری استفاده میشه، یه پزشک از فاصله دور میتونه بیمار رو معاینه، ویزیت و حتی جراحی کنه.
3- تجارت الکترونیک و عمومی ترین نوعش، خرید و فروش آنلاینه. در این روش آدما از نقاط مختلف دنیا در کمترین زمان بوسیله پول الکترونیکی میتونن کالاهای مورد نظرشون رو بخرن یا بفروشن.
4- ارتباطات آموزشی که فاصله را بین معلم و متعلم کم میکنه. این روش چند سالیه که در کشورهای پیشرفته رایج شده و در سطح عموم مردم مثل ارتباط بین معلم و دانش آموزان بعد از خروج از مدرسه برای رفع اشکال و ایجاد ارتباط صمیمانه تره.
خودتون فکر کنید که با سالی 7 میلیارد تومن چقدر میشه کار مفید انجام داد. تازه این مال پارساله، امسال رو که دیگه خدا میدونه.  • فال حافظ
  • تکاب بلاگ
  • آنکولوژی
  • تربیت بدنی